• dsc_0015.jpg
  • dsc_0035.jpg
  • dsc_0041.jpg
  • dsc_0043.jpg

 

znak miasto

 

Login Form

Szczecińskie Centrum Karate Kontaktowego zostało zarejestrowane w Biurze Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Szczecin, jako stowarzyszenie kultury fizycznej, w dniu 18.09.2009 r. Jest to oficjalna data powstania klubu. Siedzibą klubu jest lokal przy ul. Włościańskiej 1 (patrz mapka w kontakt).

 SCKK jest kontynuatorem histori i tradycji Karate Klub Szczecin.

 Od początku istnienia Prezesem i Głównym Instruktorem klubu jest shihan Andrzej Bober (7 Dan). Obecnie poza centrum szkoleniowym przy ul. Włościańskiej 1 istnieją jeszcze nasze sekcja na Pogodnie, tam zajęcia prowadził sensei Piotr Krawczyk (1 Dan)  i na Drzetowie, gdzie zajęcia prowadzi sensei Józef Puchałowicz (4 Dan).

 Działalność klubu nastawiona jest głównie na pracę z dziećmi i młodzieżą. Najmłodsi nasi ćwiczący to 4-cio latki. Maluchy ćwiczą w ramach, stworzonego przez nas, systemu Karate Kids. Treningi w tej grupie opierają się na zasadzie "nauka przez zabawę". Dzieci bawiąc się uczą dyscypliny i podstaw karate. Mamy również grupę gdzie razem z dziećmi ćwiczą rodzice. Skupiając swoją uwagę na młodych ludziach nie zapominamy jednak o dorosłych. W grupie dla dorosłych obok instruktorów i sędziów ćwiczą również osoby traktujące karate jako formę rekreacji fizycznej. W naszym klubie działa także sekcja Combat Karate. Jest to alternatywa dla karate sportowego, forma samoobrony nastawiona na walkę w pół dystansie, zwarciu i w parterze. System ten stworzony jest na bazie, często zabronionych w walce sportowej, technik karate, jiujitsu, zapasów i boksu thaiskiego. W zajęciach Combat Karate mogą brać udział wyłącznie osoby dorosłe i starsza młodzież. Pozostali ćwiczący na swoich zajęciach uczą się niektórych elementów combat w ramach ćwiczeń samoobrony.

 Treningi Karate Kontaktowego oparte są na technikach (kihon) i układach formalnych (kata) z Karate Shotokan,  a od tego stylu różni się zasadami walki (kumite). Walki, przy wykorzystaniu odpowiednich ochraniaczy, są kontaktowe. Na poziom tułowia (chudan) dozwolony jest pełen, a na poziom głowy (jodan) ograniczony kontakt. Inny, niż w karate sportowym, jest także sposób prowadzenia i punktowania walki na zawodach.